Annette Holmberg-Jansson

Annette Holmberg-Jansson

Kontakt

Om

Politiska uppdrag

Uppdrag i lagtinget och landskapsregeringen

Mandatperiod 2015-2019

  • Medlem i social- och miljöutskottet
  • Vice ordförande i Ålands delegation i den parlamentariska Östersjökonferensen, BSPC

Mandatperioden 2011-2015

  • Medlem i finans- och näringsutskottet (från 28 november 2013 till 31 oktober 2015)
  • Medlem i justeringsutskottet (från 27 november 2013 till 10 september 2014)