Roger Eriksson

Kontakt

Om

Politiska uppdrag

Mandatperiod 2015-2019

  • Viceordförande i lag- och kulturutskottet (från 30 november 2015)

Mandatperiod 2007-2011

  • Ledamot i lagtinget (från 1 november 2007 t o m 31 oktober 2011)
  • Ledamot i landskapsstyrelsen (från 26 november 2007 t o m 25 november 2011)
  • Medlem i lagutskottet (från 1 november t o m 26 november 2007)
  • Ersättare i social- och miljöutskottet (från 1 t o m 26 november 2007)

Mandatperiod 2003-2007

  • Medlem i talmanskonferensen (från 1 november 2003 t o m 31 oktober 2007)
  • Ordförande i lagutskottet (från 1 november 2003 t o m 31 oktober 2007)
  • Viceordförande i stora utskottet (från 1 november 2003 t o m 31 oktober 2007)
  • Ersättare i justeringsutskottet (från 1 november 2003 t o m 31 oktober 2007)